Приводний вал колеса правий

Привідний вал колеса правий

    Крутний момент передається від двигуна до колес, надходячи через приводний вал колеса правий або лівий. Цей пристрій встановлюється в більшості випадків на передньопривідних автомобілях, але може бути присутнім також і на задньопривідних.

Особливості конструкції приводного валу

     Принцип роботи приводного валу по відношенню до карданного може дещо відрізнятися, але загалом багато аспектів однакові. Параметри приводу валу передньопривідних транспортних засобів значно відрізняються, оскільки колеса повертаються попереду разом із провідним зусиллям. У задньопривідних зусилля йде на задні колеса, а повертаються передні, що дещо спрощує роботу приводного валу.

     Приводний вал коліс, правий або лівий зазвичай складається з трьох головних елементів: зовнішній і внутрішній ШРУС, вал і кріпильні елементи (перехідники). Конструкція ШРУСів однакова – шарнір передає обертальну енергію, без перевищення втрат потужності двигуна. Стопорне кільце утримує у зборі весь механізм, щоб жодна з деталей не змогла випасти або розхитуватися, утворюючи люфти. Вихід такої маленької запчастини з ладу призводить до розбирання, щоб уникнути серйозніших проблем.

Несправності приводного валу та його складових

     Найслабшим місцем, яке відзначається фахівцями сервісних центрів, є ШРУСи, адже сам вал дуже складно зашкодити навіть, маючи велике бажання. Хоча і вал при тривалій роботі піддається механічним ушкодженням: тріщинам, вм'ятинам та різноманітній деформації.

     ШРУСи можуть мати такі неполадки:

  1. 1. Порваний і потрісканий пильовик, який виступає в ролі захисту від різноманітних зовнішніх факторів: води, бруду, сміття.
  2. 2. Брудне мастило або його відсутність взагалі – без мастила будь-який механізм погано функціонуватиме і швидше зношуватиметься, тому важливо стежити за цим завжди.
  3. 3. Зношування елементів ШРУСу
  4. 4. Зіскок або пошкодження стопорного кільця.

     Всі складові можна вибрати та купити на авторозборці, де представлена ​​велика кількість оригінальних деталей з відмінною якістю.

   Будь-яку діагностику потрібно проводити на підйомнику чи ямі, але цілком достатньо буде і домкратів із підставками. Щоб оцінити необхідність проведення ремонту або заміни, можна керуватися поведінкою транспортного засобу на дорозі – якщо з'являються стуки та хрускіт, а також скрутне повертання керма з колесами, то потрібно розбирати та дивитися приводний вал