Вісь приводу колеса

Вал приводу колеса

     Практично всі водієві знають, що таке вісь приводу колеса, тому що завдяки цьому пристрою відбувається синхронізація мотора з провідними колесами з передачею моменту, що крутить. Даний механізм можна віднести до важливих трансмісійних елементів, розділяючись по одній півосі на кожне з коліс.

Які бувають види осей

     Розбір конструкційних особливостей осей приводу коліс поділяється на такі види:

  1. Розвантажена – встановлюється переважно для автомобілів, що мають величезну вантажопідйомність. До них можна віднести: вантажівки та автобуси.
  2. Напівзавантажена – призначена в основному для легкових машин.

     Розвантажена піввісь розташовується в середині мосту автомобіля, а напівзавантажена має дещо іншу структуру, де підшипник розташовується безпосередньо біля осі, яка прикріплюється до ступиці колеса.

     Конструкція осі приводу колеса показує максимальний момент передачі потужності незалежно від положення коліс.

Основні причини та поломки осей приводу коліс

     Експлуатація автомобіля відбувається під впливом різноманітних навантажень, серед яких часто бувають і досить серйозні, тому що дорожнє покриття не завжди знаходиться на оптимальному рівні.

    Можна виділити такі основні причини, які ведуть до поломок:

  1. Значний вплив сили тяжіння на автомобіль.
  2. Дотична реакція, яка з'являється на початку їзди або при гальмуванні.
  3. Занесення транспортного засобу або навантаження від впливу сильного вітру.
  4. Дорожньо-транспортні пригоди.

    У разі поїздок бездоріжжям, ґрунтовими дорогами або надто розбитими ділянками – осі зазнають максимальних навантажень, які значно зношують пристрій. Якщо одна з осей вийде з ладу – керування автомобілем буде практично неможливим, тому варто уважно та своєчасно проводити технічні огляди та доглядати деталі.

   Якщо запчастини вже дуже зношені і вимагають заміни, можна знайти та купити підходящі на авторозбиранні. Оригінальні деталі високої якості від перевірених виробників зможуть підійти багатьом автомобілям та забезпечити надійну експлуатацію протягом тривалого часу.

     Однак не тільки механічні пошкодження можуть стати причиною несправності. Дуже часто ламаються підшипники через витік масла трансмісії, яке в розігрітому стані змиває мастило на підшипниках. Будь-яка проблема має бути виправлена ​​за короткий час, щоб уникнути серйозних неприємностей.