Підшипник опори амортизатора
Підшипники опор амортизаторів
В автомобільній підвісці дуже важливу роль відіграє амортизатор, який призначається для контролю руху транспортного засобу та гасіння вібраційних коливань при їзді на різному дорожньому покритті. Щоб забезпечити вільне його обертання, потрібен підшипник опори амортизатора – міцна та надійна деталь, призначена для з'єднання стійок з кузовом.
Призначення та види підшипників опори амортизатора
Основною метою підшипника виділяється надання рухливості амортизатору в опорі при якісному з'єднанні з кузовом автомобіля. Розташування механізму може дещо відрізнятися залежно від марки та моделі машини, але значно поширеніше зустрічається установка вище за пружину. Сам корпус зазвичай кріпиться до кузова в місці установки підшипника опори, а навантаження на пристрій можуть бути радіальні і осьові.
Види підшипників опори амортизатора в розбиранні також можуть відрізнятися залежно від автомобілів:
- З кільцем, що відокремлюється, що знаходиться всередині або зовні – зовнішнє кільце з'єднується з кузовом, а внутрішнє відокремлюється і навпаки.
- Вбудовані кільця – приєднуються завдяки спеціальним отворам без використання додаткових притискних елементів.
- Комбіновані – зовнішнє кільце поділяється в одній точці, що дозволяє досягти хорошої жорсткості та точності обертання.
Які ознаки поломок підшипника опори амортизатора
Незважаючи на всі переваги, вплив піску, бруду, вологи та хімічних речовин, здатні руйнувати запчастини та зменшувати експлуатаційний термін. Запасні деталі можна знайти на авторозборці, де є гарний асортимент всього необхідного. Купити запчастини можна за доступною вартістю, а якість знаходиться на оптимальному рівні.
Головних ознак несправностей всього кілька, але вони відчуваються при пересуванні - керування стає дуже складним, автомобіль веде себе непередбачувано, а також чітко чутно стукіт при повертанні керма і коліс. Цьому супроводжує необхідність постійного підрулювання, що може виникати через порушеного кута розвалу-сходження. Якщо кут неправильний, то знос збільшується до 25%, внаслідок чого швидше приходять у несправність рульові тяги, наконечники та стирається протектор колеса.
На появу неполадок можуть впливати також: агресивний стиль водіння, погана за якістю деталь, несвоєчасне обслуговування механізму.