Амортизатор задньої підвіски

Амортизатори задні

     Ідеального покриття повністю для всіх доріг досягти важко, тому доводиться звикати до ям, вибоїн, які можуть серйозно вплинути на керування машиною, завдаючи чимало неприємностей. Щоб позбавитися та полегшити коливання, потрібно встановити відмінний та якісний амортизатор задньої підвіски, не забуваючи про передні.

Основні особливості задніх амортизаторів

     При пересуванні автомобіля за різними дорожніми умовами, відбуваються вібраційні коливання, які в основному можуть залежати від нерівностей дороги, а також безпосередньо від поведінки автомобіля: поворотах та інших маневрах. Більш плавна і комфортна їзда практично без додаткових коливань можлива при установці відмінних амортизаторів. Будь-які запчастини, майже для всіх марок і моделей автомобілів, є в такому відмінному місці, як авторозбірка, де можна купити оригінальні деталі за помірними цінами.

     Амортизатор не діє самостійно, працюючи разом із пружинами, ресорами та торсіонами, які у сприянні один з одним і дають оптимальний варіант для підвіски. Час експлуатації амортизаторів залежить від якості дороги, а при їх заміні не потрібно експериментувати, намагаючись поміняти один із них, або заважати передні із задніми.

    Якщо амортизатори погані – це можна помітити відразу. Зчеплення коліс із дорожнім покриттям нестабільне, при проходженні поганих ділянок дороги відчувається жорсткість та нерівномірне підстрибування. Загалом їздити далі можна, але краще не ігнорувати проблему, і не терпіти дискомфорту та складності управління. Амортизатори приймають великі навантаження, тому мають певний термін експлуатації, зношуючись за обставинами.

Несправності та перевірка амортизаторів

До основних ознак несправностей, що трапляються з амортизаторами виділяють:

  1. 1. Гальмівний шлях збільшується, іноді на значно більшу відстань.
  2. 2. Кузов розгойдується навіть під час проходження незначних перешкод.
  3. 3. Коливання стають дуже помітними на рівній дорозі.
  4. 4. Нерівномірно стираються шини.

     Коли амортизатори виходять з ладу, управління стає дуже важким і менш зручним, тому важливо вчасно визначити проблему, а найкраще допоможе розбирання, яке одразу покаже наскільки потрібна заміна. Для перевірки також можна використовувати спеціальний вібростенд, а також достатньо буде візуального огляду на течію і відсутність тріщин.