Амортизатори підвіски

Амортизатори підвіски автомобіля

     Однією з головних пристроїв, що входять у підвіску автомобіля, і призначається для поглинання вібрації, поштовхів та різноманітних ударів, є амортизатори підвіски. Саме ці запчастини транспортного засобу допомагають полегшувати коливання, що виходять від коліс на кузов, додаючи комфорту при пересуванні.

Основні особливості амортизаторів підвіски

Розбірка головних переваг амортизаторів підвіски виділяє не тільки комфорт при їзді, а ще й:

  1. 1. Підвищує зручність керування транспортним засобом.
  2. 2. Знижує гальмівний шлях, зношування шин.
  3. 3. Запобігають розгойдуванням, утримуючи оптимальний і найкращий контакт з дорогою, не розгойдуючись на поворотах і при проходженні поганих дорожніх ділянок.

     Дуже важливо вчасно виявляти проблеми та несправності, тому що з поганими амортизаторами пересування стає дуже небезпечним для водія, пасажирів та оточуючих.

     Більшість водіїв новачків часто плутають інші запчастини підвіски з амортизаторами – пружинами чи сайлентблоками. Це не зовсім правильно, тому що пружини відповідають за одне певне завдання, а амортизатори за інше. При одних встановлених пружинах кузов може серйозно розгойдуватися, чого можна уникнути, встановивши амортизатори. Якщо їх не буде, то автомобіль може видавати великі крени з довгими розгойдуваннями.

Які бувають види амортизаторів

     Автомобільні виробники та експерти виділяють всього 2 види амортизаторів: гідравлічні та газонаповнені. Кожна авторозбірка завжди має моделі обох видів, які можна купити за значно меншими цінами, ніж нові в автомагазинах.

     Гідравлічні амортизатори прийшли на зміну фрикційним і стрічковим, ставши справжнім проривом для більш зручної та якісної експлуатації. Їхня конструкція вважалася майже ідеальною і у багато разів покращила сприяння підвіски з дорожнім покриттям.

     Зараз амортизатор гідравлічного вигляду є механізмом з двосторонньою дією – він може поглинати коливання при стисканні та розслабленні пружини, що позитивно позначається на пересуванні.

     Виробництво не стоїть на місці, тому для гідравлічних амортизаторів придумали заміну – газонаповнені, які відрізняються жорсткістю, але мають відмінний експлуатаційний термін та більш стабільну роботу. Деякі моделі можна регулювати, а є такі, що підтримують дорожній просвіт на певному рівні.