Відбійник амортизатора

Відбійники амортизаторів

   Будь-яка система автомобіля поділяється на основні та додаткові елементи, які разом утворюють оптимальну продуктивність. Щоправда, з іншого погляду навряд чи можна виділяти якісь другорядні механізми через їх непомітність у роботі, таких як, наприклад, відбійник амортизатора, який надає м'якості руху автомобіля при справному виконанні функцій.

Особливості функціонування відбійників

    Відбійник амортизатора виготовляється з м'яких матеріалів, здатних позбавлятися вібраційних коливань і шумів. Конструкційно пристрій має подовжену форму, а посередині розташовується отвір для того, щоб одягати його на шток. Розбирання особливостей роботи амортизаторів показує, що відбійник призначається для підстрахування, у разі, коли пружина дає слабину і справляється з покладеними цілями.

    У більшості ситуацій таке відбувається при їзді по поганому дорожньому покриттю, маючи важкий вантаж на борту. Відбійники, як і амортизатори, дуже стійкі до впливу агресивних середовищ та хімічних речовин, тому їм необхідний захист, щоб уникнути швидкого зношування. За цю місію відповідають пильовики, які одягаються зверху і забезпечують безпеку від попадання різних речовин. У більшості випадків відбійники відразу виробляються в комплекті з пильовиками, але краще, щоб обидва пристрої розміщувалися окремо.

     Відмінна робота такої системи допомагає забезпечити тривалу експлуатацію автомобільної підвіски при експлуатації на різному дорожньому покритті.

Варіанти несправностей відбійників

     Незважаючи на всю правильність експлуатації, відбійники стійкі до зносу, враховуючи серйозність навантаження, яке на них. Допускати поїздки навіть із мінімальними поломками не потрібно, адже вони можуть перерости у значно гірший розвиток подій, деформації та пошкодження ходової частини транспортного засобу. Якісні оригінальні запчастини на заміну можна купити на авторозборці, де представлений гарний асортимент для більшості автомобілів.

     Як же дізнатися про знос деталей? Дуже просто - при пересуванні будуть чути жорсткі та глухі удари з металевим звуком, а сам автомобіль просідатиме повністю або в різних частинах, чіпляючись частинами бампера за бордюри і навіть асфальт. Звичайно ж ці ознаки можуть означати і поломку амортизатора, але в будь-якому випадку буде потрібно ремонт або заміна, які відрізняються трудомісткістю.