Опорна подушка амортизатора

Подушки опорні для амортизаторів

     Автомобільна підвіска складається з демпферних пристроїв, які внизу мають упор на складові підвіски, а вгорі функціонує опорна подушка амортизатора. Ці елементи призначені для гасіння вібраційних коливань, поділяючись на гідравлічні, газові або змішані типи.

Призначення та типи опорної подушки

     У сучасних автомобілях опорні подушки амортизаторів можуть встановлюватися в передній або задній частині підвіски, а вантажні зазвичай оснащуються лише передніми.

     Пристрій передбачає наявність двох опорних точок:

  1. Нижня – розташована на спеціальних частинах підвіски.
  2. Верхня – прикріплюється до рами або певних елементів кузова.

    Зважаючи на те, що від верхньої точки опори залежить запобігання негативному впливу вібраційних коливань на підвіску та кузов, то жорстке закріплення амортизатора дасть мінімальний ефект. Саме тому автомобіль оснащується опорними подушками, які мають продуманий пристрій, відповідаючи за не найлегше завдання.

     Всі опорні подушки зазвичай поділяються на нерозбірні та розбірні. Розбирання опор виділяється значною простотою конструкції, не маючи складного принципу роботи, а також великої кількості складових. Сюди відносяться три втулки: розпірна, верхня та нижня, а іноді є і буфер стиснення.

     Нерозбірні виготовляються у вигляді цільної запчастини, яка виготовляється з металу з гумовими вставками. Цей вид поділяється також за способом встановлення – через втулку та підшипник, а також за варіантом утримання: з чашею та без чаші для спеціальної пружини.

Характерні неполадки опор

     Опорна подушка амортизатора, сама по собі деталь непомітна, але тільки у разі функціонування в оптимальному режимі. Вихід з ладу, а також поломка, ведуть до відсутності комфорту рульового керування, а також погіршення поведінки автомобіля навіть на найрівніших ділянках дороги.

     При активному використанні починають з'являтися шуми у підвісці, збільшуються вібраційні коливання з наявністю характерного стуку. У разі виникнення перших ознак неполадок слід перевірити працездатність деталей та за необхідності замінити їх на нові запчастини. Хороший вибір оригінальних деталей є на авторозбірках, де їх можна купити за доступною вартістю, а якість дозволить експлуатувати запчастини ще тривалий час. Опорна подушка амортизаторів має досить тривалий експлуатаційний термін і не потребує обслуговування.