Головка блоку циліндрів

Головка блоку циліндрів двигуна

     У сучасному автомобілі є багато дуже складних систем та вузлів, які мають непросту конструкцію та ще важливіше призначення. Одним з таких елементів є головка блоку циліндрів двигуна (ГБЦ), яка служить фундаментом для встановлення газорозподільного механізму.

Основні особливості ГБЦ

     Розбирання головки блоку циліндрів показує, що в ній міститься також і колектори, впускного і випускного типу, разом з каналами, призначеними для масла двигуна та охолоджуючої рідини. Через цей блок реалізовано підведення паливної суміші та відбувається звільнення від випускних газів.

     Раніше головка виготовлялася з важких металів і чавуну, але зараз практично всі виробники перейшли на алюмінієві сплави, хоча деякі запчастини все ще виготовляються зі сталевих сплавів. Чавунні головки відмінно працюють під впливом високих температур, хоч і алюмінієві сплави вже достатньо модернізували для відмінних характеристик.

    Монтаж і закріплення блоку на двигуні відбувається за допомогою направляючих штифтів, що міцно фіксують його. Дані штифти мають особливий порядок закручування, який відповідає певній марці та моделі автомобіля. Щоб правильно затягнути штифти, необхідно використовувати динамометричний ключ, здатний визначати момент правильного закріплення. Якщо дуже сильно закрутити або навпаки, недостатньо – можна пошкодити пристрій і деформувати його. У цьому випадку потрібно буде купити нове або спробувати відремонтувати пошкоджену частину.

Конструкційні особливості головки циліндрів

     Основним і дуже важливим елементом головки блоку циліндрів (ГБЦ) є прокладка, що виготовляється з армованого азбесту, який допомагає витримувати високі тиск і температуру. Такий варіант виготовлення прокладки дозволяє організувати відмінну герметичність, виконуючи свої завдання на високому рівні.

Основними комплектуючими головки двигуна є:

  1.  Прокладка.
  2.  Картер двигуна.
  3.  Рознімання для монтажу різних деталей.
  4.  Газорозподільний механізм та його привід.
  5.  Камера згоряння.
  6.  Отвори для колекторів.

    Всі ці комплектуючі має хороше авторозбірка, а також спеціалізований магазин, які відрізняються рівнем цін і якістю деталей. Не кожні нові деталі кращі за старі, але оригінальні, правда і підбирати їх варто виключно під певну марку і модель автомобіля.