Маслозаливна горловина

Маслозаливна горловина двигуна

      У моторі автомобіля безліч систем вимагають гарного мастила, яке необхідне для виключення тертя та швидкого зносу. Для подачі спеціальної рідини призначається маслозаливна горловина, яка зверху міцно та надійно закривається кришкою.

Відмінне поєднання горловини та кришки

      Сама по собі, маслозаливна горловина представляє трубку з металу, хоча на сьогоднішній день з'являються вироби з високоміцного та стійкого пластику. Через неї відбувається заливка та підтримка необхідного рівня олії, яка потрібна для змащування деталей двигуна.

    Щоб рідина під тиском не вилітала назовні і наражала на небезпеку роботу мотора, маслозаливна горловина надійно закривається спеціальною кришкою. Вимірюється рівень олії досить просто – за допомогою стержня або датчиків, які встановлюються в нові автомобілі. Загалом робота всієї системи мастила контролюється манометром, який обчислює тиск на головній магістралі.

     Кришка також вкрай необхідна для захисту горловини від попадання сміття та бруду, які разом з маслом можуть потрапити в мотор і завдати великої шкоди решті частин, збільшуючи тертя або виводячи з ладу певні механізми. У такому разі знадобиться розбирання та заміна не тільки горловини з кришкою, а й капітальний ремонт двигуна.

Поширені проблеми горловин

     Незважаючи на якісність деталей, кришка та горловина можуть виходити з ладу, завдаючи чимало клопоту.

     Основними та поширеними варіантами несправностей виділяються:

  1. Кришка нещільно прилягає, не забезпечуючи герметичності.
  2. Тріщини в горловині призводять до витікання.
  3. Біла емульсія всередині горловини та на кришці.

     При виявленні останнього варіанту можна подумати про дорогий ремонт, тому що на перший погляд нічим хорошим ця ознака не відрізняється. Щоправда, все не так погано, а фахівці закликають не засмучуватися, бо біла емульсія відноситься до цілком нормальних явищ у холодну пору року.

     Гази з картера в гарячому стані мають водяну пару, конденсуючись на стінках горловини та кришці. Змішування з маслом і утворює білу емульсію, яка поповнюється від постійного запуску двигуна за низької температури і стає помітною.

   Якщо потрібна заміна горловини або вийшли з ладу інші запчастини – купити їх можна за хорошими цінами у спеціальному місці. Авторозбірка має в асортименті деталі, що були у використанні, але вони якісні та надійні.