Кришка маслозаливної горловини

Кришка маслозаливної горловини двигуна

     Автомобільний мотор має пов'язані складові, які утворюють між собою пари тертя і потребують постійного забезпечення мастила. Олія, що направляється в силовий агрегат через горловину, надійно закриває кришка маслозаливної горловини, яка має бути повністю герметичною.

Розташування кришки

    Крім основної функції, мастильна система займається охолодженням деяких елементів двигуна, видаляючи частинки продуктів зносу, забезпечуючи захист деталей від іржі. Що стосується розташування, то багато сучасних двигунів використовують комбіновану систему мастила, яка розподіляє подачу олії за ступенем навантаження – найбільш навантажені отримують рідину під тиском, а до решти йде самопливом.

     Олія циркулює за однаковим принципом, а вся робота контролюється за спеціальним манометром, який показує рівень тиску. На моторах потужніше, додатково встановлюється термометр, разом із сигналізатором, що повідомляє про падіння тиску олії до критичної точки. При цьому дуже важливо, щоб кришка маслозаливної горловини забезпечувала герметичність та міцність закривання, адже без неї можна отримати неприємні забруднення підкапотного простору і не тільки. У багатьох випадках розбирання не потрібне, вистачає і поверхневого очищення.

Переміщення без кришки

     За великим рахунком, пересування без кришки маслозаливної горловини цілком можливе, правда це може принести кілька значних неприємностей:

  1. Оскільки кришка захищає від витікання та впорскування олії, цілком логічно, що без неї, рідина розлітатиметься навколо, забруднюючи мотор, його складові та інші механізми підкапотного простору.
  2. Масло, що розлітається всюди, може повністю витратитися і впасти до аварійного рівня в бачку, що призводить до поломок двигуна та інших систем.
  3. Частини сміття, пилу та бруду можуть проникнути через маслозаливну горловину, піддаючи двигун посиленим навантаженням та зносу.

     Тому якщо планується поїздка, а неподалік розташована авторозбірка, де є всі необхідні запчастини, можна обережно їхати, не перевантажуючи мотор. У будь-якому випадку потрібно буде заїжджати і на мийку, тому що незважаючи на всю акуратність пересування, масло забруднить частину пристроїв, що потребують очищення.

    Після встановлення кришки краще змінити масло на нове, через можливе проникнення сміття всередину горловини. Це обійдеться дешевше, ніж купити новий двигун або можливий капітальний ремонт двигуна.