Тяга куліс перемикання передач

Тяга куліс перемикання передач КПП

    Сучасні автомобілі відрізняються складною конструкцією та наявністю багатьох елементів, які з'єднуються для однієї мети – забезпечити максимальну продуктивність транспортного засобу. Тяга куліс перемикання є складною конструкцією, що складається з декількох складових, і виконує функцію з'єднання важеля зі штоком, який підводиться до коробки передач.

Особливості та пристрій тяг лаштунків

     З розбирання конструкційних особливостей можна побачити, що структура коробки дуже складна, втім як і сама куліса, що розташовується в сучасних автомобілях під днищем, а на старих моделях встановлювалася прямо під КПП. Незалежно від якості виготовлення деталі, куліса має властивість зношуватися, причому вихід з ладу хоча б однієї запчастини може призвести до втрати працездатності всієї системи.

     До основних складових тяги куліс перемикання передач відносяться:

  1. Важіль.
  2. Тяга.
  3. Вилка та палець вилки.
  4. Фіксуючий пристрій для сальника.

      Додаткові елементи: трос, пружина та надійний корпус. Всі вищезгадані елементи в злагодженому, робочому та настроєному стані надають максимальну ефективність продуктивності.

Ознаки несправності та регулювання лаштунків перемикання передач

     Надійність конструкції відзначається відмінна, правда в автомобілі немає такої деталі, яка може протистояти природному зносу. Крім того, тяга куліс перемикання передач постійно піддається великим навантаженням і вимагає своєчасного догляду та профілактичної діагностики. Якщо вчасно не стежити за станом пристрою, можна отримати дуже неприємні наслідки, які призводять до серйозних і дорогих поломок.

     Найпопулярніші ознаки, що позначають несправності, виділяються такі:

  1. Люфти та розхитаність ручки перемикання передач.
  2. Важке перемикання будь-якої з передач, що супроводжується характерним хрустом.
  3. Повна неможливість увімкнення, нерухомий стан важеля або його випадання.
  4. Неналежне перемикання, коли замість однієї передачі вмикається зовсім інша.

    Деякі з таких ознак можна вважати незначними, але враховуючи складну структуру – при появі однієї неполадки, за нею може бути інша, внаслідок чого відбудеться повний вихід з ладу всієї системи. Необхідні запчастини можна купити на авторозборці, де представлений відмінний вибір за доступною вартістю, для різних марок та моделей автомобілів.