Механічна коробка передач

Механічна коробка перемикання передач

    Переважна більшість автомобілів випускається зі зручним і надійним пристроєм, як механічна коробка передач. Цей механізм поширений і популярний, незважаючи на наявність більш комфортної автоматичної коробки.

Призначення та особливості МКВП

    Автоматична коробка передач дуже зручна, але дорога в обслуговуванні та ремонті. Механіка проста і недорога, а розбирання доступне навіть без необхідності поїздки на сервісний центр. До того ж більшість водіїв люблять саме механічну коробку через невибагливість у роботі, а також у кращому розумінні та можливостях при пересуванні.

     Також однією з переваг виділяється можливість екстреного гальмування – процес відбувається зниженням передач з перемиканням на найнижчу. Оберти двигуна на певний момент підвищуються, але швидко падають разом зі швидкістю руху.

     До головних елементів МКПП належать:

  1. Синхронізатор.
  2. Шестірні та вали.
  3. Куліса.
  4. Корпус.
  5. Привід та зчеплення.

     Включення передачі передає зусилля на трос, яке далі відправляється на муфти та синхронізатор і відбувається з'єднання шестерні з валами. Синхронізатор поділяється на блокуючий механізм та фрикційну муфту, маючи головне завдання – наводити зубчасті колеса в зачеплення. На сьогоднішній день відомі 4-,5- та 6-ступінчасті коробки передач, а в автоматичних число доходить до 8 та 9, залежно від класу автомобіля.

Правила роботи з механічною коробкою передач

     Перед тим, як заводити двигун, потрібно переконатися, що важіль перемикання передач знаходиться в нейтральному положенні або вичавлена ​​педаль зчеплення. Початок руху походить з першої, а в особливих випадках з другої передачі. Видавлене зчеплення відпускається паралельно з натисканням на педаль акселератора, після чого автомобіль починає плавний рух.

     Наступні перемикання передач на підвищення або зниження відбувається послідовно, залежно від оптимального моменту, встановленого заводом, використовуючи спідометр або тахометр.

     Механічна коробка може зношуватися з часом експлуатації, тому що важіль перемикання постійно в роботі. Однак запчастини в достатній кількості можна знайти на авторозбиранні, де купити їх можна на достатній експлуатаційний термін із відмінною якістю.

     Тому, відповідь на питання про комфорт використання автоматичної або механічної КПП суто особиста, а певні переваги та недоліки є в обох.