Трос спідометра

Трос спідометра

     Автомобільний спідометр, незалежно від конструкційних особливостей марок і моделей транспортних засобів, є досить складним пристроєм, який призначається для демонстрації даних про швидкість руху в реальному часі. Трос спідометра призначається для передачі обертального моменту, що спрямовується від валу коробки перемикання.

Як влаштований трос в системі спідометра

     При розбиранні конструкційних особливостей та влаштуванні самих спідометрів, відзначається схожість усіх тросиків, навіть якщо порівнювати класичні моделі та сучасні. В обох випадках трос є гнучкою структурою з подібним обплетенням з основними характеристиками:

  1. Діаметр троса зазвичай вимірюється без обплетення, а переважна кількість автомобілів оснащується діаметром 3,1 міліметра.
  2. Хвостовик має квадратну геометричну форму.
  3. Довжина відрізняється залежно від моделі автомобіля та його конструкційних особливостей.

    Обплетення або як його називають у народі – чохол, сорочка, має дуже міцну структуру, а тросик, що розташовується всередині, закріплюється ще хвостовиком і металевим кільцем, зазвичай мідним. Деякі варіанти дозволяють досить просто знімати обплетення, а є такі, що додатково оснащуються гальмівною трубкою. Правда в будь-якому випадку, що знімається або незнімний, сорочка неремонтопридатна і з часом зношується, повністю виходячи з ладу, чого не скажеш про трос, який має відмінну міцність і надійність.

Несправності та вибір нового троса спідометра

     Багато експертів вважають, що дзижчання спідометра і порушення правильної роботи електронного блоку управління, залежать саме від справності троса спідометра. Це не так, тому що даний елемент жодним чином не впливає на появу зайвих шумів, а у випадку з ЕБУ можуть надаватися дещо неточні дані. Гарантовані варіанти несправностей:

  1. Відсутність коректної роботи спідометра, з провалами, невідповідності положення стрілки під час руху, а також повної непрацездатності.
  2. Невеликі шуми, які вказують на відсутність мастила.
  3. Підвищення споживання палива – у цьому випадку може обірвати трос, а також є чимало інших причин, що ведуть до такої проблеми.

    Підібрати та купити необхідні запчастини на заміну можна на авторозборці, де представлений величезний асортимент якісної продукції, за доступними цінами. Знайти потрібні деталі досить просто – за VIN-кодом або точними даними автомобіля: маркою, моделлю, модифікацією та роком випуску.