Ступінчаста трансмісія
Ступінчаста трансмісія автомобіля
Можливість змінювати крутний момент, який передається від трансмісії до провідних колес по сходах дозволяє ступінчаста трансмісія, яка має простоту конструкції та простоту догляду під час експлуатації. Додатково можна виділити підвищення динаміки, а також економічність витрат пального та менші витрати грошей на обслуговування.
Головні типи ступінчастої трансмісії
Коробки передач ступінчастого типу можна розділяти за такими класифікаційними особливостями:
- Рухливість валів та осей – вальні та планетарні.
- Кількість валів – двовальні, і багатовальні.
- Сходами – чотириступінчасті, п'ятиступінчасті.
- Спосіб керування – дистанційне механічне, автоматичне та напівавтоматичне перемикання.
Розбірка системи сучасного автомобіля показує, що найбільш популярними і поширеними вважаються двовальні або тривальні коробки з кількістю передач від чотирьох і вище. На позашляховиках та вантажних автомобілях можливе встановлення додаткової коробки зі зниженими передачами для проходження бездоріжжя та при великих навантаженнях.
Переважна кількість автомобілів оснащуються механічними коробками, при яких водій має можливість самостійно контролювати включення передачі, залежно від функціонування двигуна. Перемикання здійснюється при обов'язковому вимкненні зчеплення, що і є відмінністю від автоматичної коробки передач, де пристрій робить все самостійно, виходячи з показників моменту, що крутить.
Вимоги до ступінчастої трансмісії та можливі неполадки
Відмінна коробка передач, незалежно від її виду та особливостей повинна відповідати наступним вимогам:
- Забезпечення економії палива, тягових та швидкісних якостей.
- Постійний та якісний зв'язок двигуна та трансмісії.
- Високий коефіцієнт корисної дії.
- Мінімальний шум при функціонуванні.
- Надійність при будь-яких навантаженнях та їх інтенсивності.
Якісні комплектуючі можна купити на авторозбиранні, де представлені надійні запчастини за прийнятною вартістю для багатьох марок та моделей автомобілів. Саме оригінальна ступінчаста трансмісія зможе забезпечити високу продуктивність та тривалість роботи.
Несправності трансмісії можуть виникати при зносі певних її елементів, внаслідок чого виникають такі проблеми: шуми при перемиканні, відсутність можливості включення однієї з передач, важкий хід селектора, витікання олії. Будь-яка дрібна неполадка повинна насторожити, щоб негайно виправити і не доводити до великих неприємностей.