Склопідйомник задній правий
Склопідйомник задніх правих дверей
Кожен автомобіль, незалежно від вартості та технологічних особливостей, оснащується можливістю відкривання закривання вікон, за допомогою такого важливого елемента, як склопідйомник задній правий, лівий та передні. Завдяки склопідйомнику забезпечується регулювання положення дверних вікон, притиск та фіксація скла.
Особливості та види склопідйомників
Додатковою перевагою виділяється створення безпеки проти зломів та проникнень, а основні типи можна розділити на механічні та електричні. Перші використовуються вже досить рідко - установка в основному відбувається на недорогі моделі автомобілів і вже має старі транспортні засоби. Сучасні авто мають електричні склопідйомники, які допомагають налагодити оптимальний рівень комфорту за мінімальної дії водія та пасажирів.
Розбір обох видів приводів показує простоту механічних, але величезний комфорт використання перевершує даний критерій і більшість автовласників хочуть відкривати-закривати вікна тільки за допомогою електроприводу. Ручний спосіб в основному використовується на сільськогосподарській та спеціальній техніці, вантажних машинах чи транспортних засобах, де вікна відчиняються рідко.
Також склопідйомники поділяються за механізмом підйому:
- Тросовий – використовується трос або ланцюг, який приводиться в дію вручну або електроприводом.
- Важільний – важелі, що мають спеціальні зубці передають імпульс від мотора, внаслідок чого відбувається рух, механічним способом або електричним.
- Річковий – рейці із зубцями допомагає рухлива каретка. Цей вид доступний лише для електроприводу.
Розташування електроприводу стандартне для всіх автомобілів – усередині порожнини дверей, з виведенням рукоятки або кнопок в область підлокітника і іноді на центральний блок керування.
Причини несправностей склопідйомників
Механічний варіант перевіряється дуже просто – коли під час руху не відбувається жодних дій чи вікно відкривається із заїданням, то це і є знак того, що скоро з'явиться неполадка чи вона вже є. Електричні працюють тільки з увімкненим запалюванням і для перевірки слід звернути увагу на:
- Запобіжники, клеми, дроти.
- Електричний двигун.
У багатьох випадках перегорають запобіжники, але часто виходить з ладу і моторчик. Всі необхідні запчастини можна купити на авторозбиранні, де представлений відмінний вибір якісних комплектуючих за доступними цінами.