Склопідйомник передній лівий
Склопідйомник передніх лівих дверей
Кожен автомобіль має безліч різних систем і елементів, серед яких вони спрямовані на безпеку, комфорт, продуктивність і привабливість. Все в сумі і робить чудовий транспортний засіб із передбаченим затишком при пересуванні. Одним із засобів комфорту виділяється склопідйомник передній лівий та правий, які дбають за відкривання вікон.
Основні особливості
Склопідйомник є механізмом, який опускає і піднімає вікна в автомобілі. Основним елементом транспортного засобу його вважати не можна, але без нього комфорт та затишок стає не тим, що потрібно.
На склопідйомники покладаються такі функції:
- підйом та опускання дверного скла;
- забезпечення герметичності дверей шляхом притискання скла;
- фіксація скла у необхідному положенні;
- захист від проникнення.
Також, при відкритих вікнах можна провітрювати салон, регулюючи правильну температуру та мікроклімат. Закриті вікна в холодну пору року допомагають зберегти тепло всередині автомобіля та збільшують аеродинамічні властивості.
Раніше всі склопідйомники були з ручним приводом, але згодом для покращення комфорту їх стали модернізувати, пропонуючи водіям електросклопідйомники. Хороша авторозбірка має запчастини обох різновидів, які відрізняються чудовою якістю виготовлення. Купити деталі можна за значно меншою ціною, а в роботі вони можуть бути навіть кращими за нові.
Склопідйомники з електричним приводом більш комфортні та зручні, але для того, щоб привести їх у дію, потрібно включити запалювання. Механічний привід цього не вимагає, але потребує силової участі водія чи пасажирів. Розбирання структури склопідйомника показує, що механізм підйому ділиться на: тросовий, важільний та рейковий. Механічний привід може оснащуватися першими двома, а електричному підходять усі.
Принцип роботи
Склопідйомник встановлюється всередині дверної порожнини, з виведенням рукоятки на панель (у разі механічного), а також оснащенню додатковими кнопками на підлокітнику та блоці керування. Нерідко зустрічаються кнопки і на панелі приладів, а народні умільці намагаються виводити їх туди, де зручніше.
Приводи скла здійснюються відповідно до назв механізмів – сталевий трос або ремінь для тросового, важелі із зубчастою передачею для важільного, а рухлива каретка на рейці для рейкового. Принцип дії досить простий для розуміння та подальшого ремонту.