Ступиця колеса

Ступиці коліс

     Стан та якість елементів ходової частини автомобіля визначає безпеку пересування, а маточина колеса відповідає за правильне обертання колеса навколо осі, з міцним утримуванням до підвіски. Сторонні звуки, люфти та стукіт – це основні ознаки неполадок маточини, які за відсутності своєчасної діагностики та ремонту можуть призвести до серйозніших проблем.

Пристрій та завдання маточини

    Розбірка пристрою автомобіля показує, що маточицями оснащується кожне колесо, будучи цільною деталлю із встановленою піввіссю, а також спеціальним отвором для шрусу. Виходячи з цього, слід виділити такі завдання:

  1. Міцне та надійне утримання колісного диска.
  2. Ступиця є основою для прикріплення елементів гальмівної системи.
  3. Забезпечується обертання колеса.
  4. Передача крутного моменту з півосі на колеса.
  5. За наявності ABS утримує всі її елементи.

     Таким чином, завдяки маточці можливе і гальмування, а багато сучасних автомобілів мають встановлені датчики саме на цьому елементі ходової частини.

    Пристрій маточини колеса досить простий, але саме через надійність і цілісність, забезпечується можливість переносити великі навантаження з мінімальним зношуванням деталей. Залежно від моделі автомобіля та його конструкційних особливостей, маточина може мати різні підшипники, з можливістю їх заміни окремо від самого пристрою, що допомагає заощадити багато ресурсів.

Причини та ознаки несправностей

    Через те, що маточина піддається великим навантаженням, неполадки можуть траплятися досить часто, а від справності безпосередньо залежить безпека автомобіля при пересуванні, разом з ходовими та швидкісними якостями.

     Головні причини несправностей:

  1. Агресивний стиль водіння.
  2. Постійне перевантаження транспортного засобу.
  3. Погані дороги та неакуратна їзда.

     Несвоєчасна діагностика та ремонт маточини призводить до негативних наслідків та дорожньо-транспортних пригод. Перевірити несправність досить просто – можна підняти колесо та постукувати по ньому, якщо є люфти, слід перевірити цілісність маточини. Під час руху буде чути характерний гул, який посилюватиметься при повертанні.

     Купити якісні оригінальні запчастини можна на авторозборці, де є багато комплектуючих для різних моделей автомобілів, а вартість знаходиться на доступному рівні.