Поворотний кулак

Поворотний кулак

     Колеса автомобіля повертаються внаслідок роботи багатьох механізмів та пристроїв, але одним з найважливіших виділяється поворотний кулак. Ця деталь прикріплюється до підвіски на кульові опори, виконуючи свою головну функцію.

Пристрій механізму

     Однак не можна вважати цей елемент самотнім – до нього також кріпляться складові гальмівної системи, маточини та амортизатори. Правильний поворот колеса здійснюється за повної їхньої взаємодії, особливо стійок, які спрямовані на гасіння ударів та вібраційних коливань дорожнього покриття.

     Виробляється поворотний кулак зазвичай з міцної сталі або алюмінію, але можуть зустрічатися і чавунні вироби. При виготовленні дотримуються точні форми та габарити, щоб пристрій оптимально підійшов для певного автомобіля. В іншому випадку експлуатація буде неправильною і зі швидким зношуванням, або взагалі неможливою. Крім поворотного кулака схильна до пошкоджень і цапфа, яка доповнює пристрій.

     По конструкції, поворотний кулак має хрестоподібну форму, правда розміри відрізняються для різних видів і моделей автомобілів. При пошуку деталі на авторозбиранні важливо враховувати точні параметри певного транспортного засобу, щоб вибрати та купити необхідні запчастини. Відхилення навіть на пару сантиметрів вже дасть підвісці велике навантаження, при якому справлятися зі своїми завданнями їй буде дуже важко – можуть не вмістити кульові, а кута для тяги не вистачатиме.

Які можуть чекати поломки

    Багато автовласників цікавляться ресурсом деталі, але точно складно сказати, скільки може витримати поворотний кулак, адже манера їзди у кожного відрізняється – хтось їздить по тисячі кілометрів на день, а комусь це вдається лише за місяць чи навіть рік. Незважаючи на це, виробники запевняють усіх, що деталь може бути вірою та правдою до 150-200 тисяч кілометрів на будь-яких дорожніх покриттях.

     Незважаючи на це, в процесі експлуатації виникають певні неполадки, до яких ведуть такі ознаки:

  1. Автомобіль коливається з боку на бік.
  2. Колеса вивертаються на маленький кут.
  3. Повний або частковий відрив колеса.
  4. Тріщини та деформації.

   Якщо вчасно не провести розбирання та усунути поломку, то автомобіль може стати абсолютно некерованим, що призведе до появи небезпеки на дорогах та небезпеки пересування. Також, такі поломки зазвичай переходять у значно серйозніші, причому не тільки для підвіски та ходової, але й для інших систем.