Пружини підвіски

Пружини підвіски автомобіля

   Однією з найважливіших елементів підвіски автомобіля, виділяються пружини підвіски, відповідальні прийом енергії від коліс і забезпечують плавне, пружне пересування ходовий. Цей пристрій виконує дуже важливі функції, оскільки без них автомобіль не зможе їхати правильно, а керування перестане бути комфортним та безпечним.

Конструкційні характеристики пружин

     Пружина підвіски не відрізняється складною конструкцією, але водночас відповідає за виконання дуже важливих завдань. При виборі не потрібно знати особливості розбирання та інші деталі, оскільки додаткових механізмів усередині немає – слід підбирати за параметрами і властивостями металу, і навіть самого дроту. Також пружини відрізняються кількістю витків, щільністю та довжиною, тому підбирати їх важливо під конкретну марку та модель автомобіля.

     Тюнінгуючи автомобіль, встановлюються посилені пружини, незалежно від транспортного засобу. Також дуже міцними пристроями оснащуються позашляховики, які пересуваються дуже утрудненими дорогами або повним бездоріжжям. Щоб вибрати правильні пружини, варто відштовхуватися від наступних показників:

  1. Лінійних – максимальний рівень навантаження відповідає можливій деформації.
  2. Прогресивних – навантаження надходить по наростаючій, а наголос змінюється залежно від товщини та щільності витків.
  3. Дегресивних – сила навантаження може бути змішана, внаслідок чого відбувається розподіл упору.

Коли потрібно міняти пружини

     Пружини дуже рідко виходять з ладу і невибагливі у догляді, але все-таки іноді з'являються тріщини, а також нікуди не пропало природне зношування металу. При цьому головною умовою правильної експлуатації є правильна взаємодія з іншими складовими підвіски.

     Великий вибір оригінальних запчастин, що відрізняються високою якістю є на авторозборці, де купити їх можна за гарною вартістю.

     При виході з ладу однієї пружини, слід проводити заміну обох, тому що може спостерігатися дисбаланс, а також функціонування відбуватиметься не оптимальним чином. Просідання пружини призводить до перевантаження амортизатора, а це може незабаром призвести до його заміни, що додатково вдарить по бюджету. Тому дуже важливо стежити і своєчасно виявляти можливі неполадки, щоб уникнути проблем при керуванні та подальшої необхідності придбання нових деталей.