Поршень

Поршня в двигунах внутрішнього згоряння

     Поршень двигуна, що спочатку виготовлялися з чавуну, але потім з використанням сучасних технологій більшість виробників стали переходити на алюміній, тому що у нього виявилося більше переваг. Сам по собі поршень є виробом, що має циліндричну форму, який рухається всередині циліндра і виконує основне завдання – запобігти зміні тиску в механічній роботі.

Основні особливості поршнів

     Зміна тиску рідини або газу, що негативно позначається на правильній роботі мотора, тому роботу поршнів важко переоцінити. Згодом потужність двигунів зростає, що призводить до підвищення температури та тиску, яку не завжди може витримати і алюміній. Незважаючи на всі його позитивні сторони, сталь все-таки буде кращою, і значно стійкішою до найбільших навантажень. До того ж сталь дозволяє виробляти не тільки литі поршні, але й збірної конструкції з полегшеною вагою, навіть по відношенню до алюмінію.

     Також використання сталі дає можливість зменшити габарити поршнів по вертикалі, що з незмінними блоками, дозволяє зробити шатуни довшими. Такі зміни значно знижують навантаження, а також призводять до економії палива і позитивно впливають на сам мотор.

Головні вимоги до поршні

     Виробництво передбачає лиття під великим тиском, а також ковані деталі шляхом штампування. У будь-якому випадку поршні зазнають серйозних умов: високого тиску, температури, а також інших навантажень. Саме тому до вибору цієї деталі варто підходити уважно. У жодному разі не варто економити та купувати дешеві поршні, а також варто звернути увагу на оригінальні запчастини. Вони навіть раніше використовувані матимуть кращий ефект, ніж багато нових.

     Стандартна схема поршня залежить від типу мотора, але в основному містить такі елементи:

  1.   головка – поверхня поршня, яка має плоску або практично плоску поверхню для бензинового мотора, а для дизеля виготовляється з більш складною формою;
  2.   спідниця – виконується у формі конуса чи бочки та піклується про компенсацію розширення при сильному нагріванні.

     Також не варто забувати і про поршневі, компресійні, маслознімні кільця, а також поршневий пальець, за допомогою якого проводиться з'єднання поршня з шатуном. Якщо брати до уваги механіку, то менша кількість кілець краще для автомобіля, але таким чином погіршується і охолодження, тому це питання при виборі суто індивідуальне.