Кривошипно-шатунний механізм

Кривошипно-шатунний механізм двигуна

     До основних елементів, у яких застосовується кривошипно-шатунний механізм відносять ДВЗ, поршневі компресори та насоси. Як відомо, двигун внутрішнього згоряння спрямований на перетворення енергії, що виділяється від палива. Перетворення енергії призводить до обертання валу. Ця механічна дія проходить далі для того, щоб виконувати інші корисні дії.

    На перший погляд все здається дуже просто. Але, насправді, витрачається багато ресурсів, і використовуються різні формати елементи для того, щоб правильно перетворити цю енергію. Потрібно подбати, щоб тепло, що виділяється під час згоряння, відійшло в потрібне місце. Тому весь цей процес загалом складний.

    Через це, двигун внутрішнього згоряння для гарної роботи потребує наявності багатьох механізмів. За перетворення енергії відповідає кривошипно-шатунний механізм.

Особливості кривошипно-шатунного механізму

     Кривошипно-шатунний механізм призначений для перетворення обертання поршня зі зворотно-поступального виду в обертання колінчастого валу. Його конструктивні елементи прийнято розділяти на два види:

  1. рухливі;
  2. нерухомі.

     КШМ може функціонувати за двома схемами. Перша має назви прямий. На поршень діють гази, і він під цим впливом починає здійснювати поступальні рухи у напрямку колінчастого валу. Кінематичні пари, які складаються з таких елементів як шатун-вал, а також поршень-шатун змінюють поступальні рухи на обертальні. Їх здійснює колінчастий вал.

     Друга схема - зворотна. Оскільки колінчастий вал, як ми вказували раніше, робить обертальні рухи, які можливі завдяки моменту, що крутить, вони також перетворюються. В даному випадку на це впливає ланцюг кінематичного формату "вал-шатун-поршень". Усі ці елементи змінюють рух на поступальний.

     Ці схеми призначені для того, щоб регулювати правильну подачу енергії, її перетворення. Якщо зв'язок у кривошипно-шатунному механізмі порушується, відповідно весь основний принцип, на якому працює транспортний засіб, втрачає свою злагодженість.

     Потрібно подбати про те, щоб своєчасно виявити поломку. Якщо виникли певні несправності, варто придбати справний кривошипно-шатунний механізм, провести демонтаж зламаного та монтаж нового. Представлений механізм є в наявності нашого інтернет-магазину.