Сальник коленвала

Сальник колінчастого валу

     Автомобільні мотори відрізняються важливістю та оснащуються різними захисними системами, механізмами, які допомагають забезпечити оптимальну продуктивність при різних навантаженнях. Не варто забувати і про ущільнювальні елементи – сальник колінвала, передній або задній, встановлюється в моторний блок, з'єднуючись кінцями з відповідними частинами колінчастого валу.

Визначення сальника коленвала, його конструкція та види

     Оптимальна робота автомобільного двигуна залежить від герметичності його блоку, тому сальники виконують дуже потрібне завдання, ущільнюючи виходи колінчастого валу.

     Основними функціями виділяються:

  1. Герметизація, яка запобігає витоку олії.
  2. Захист від попадання вологи, сміття, повітря в блок двигуна.

    ?Сальники є невеликими деталями за розміром, але не за важливістю – завдяки їм забезпечується правильна продуктивність силового агрегату. Якщо цей елемент пошкоджується або зношується, потрібна термінове розбирання та заміна, щоб уникнути більш дорогого ремонту.

   Є дивитися на конструкцію, то сальники колінвала для багатьох автомобілів мають схожу структуру та принцип роботи. Виготовляються вони з гуми або каучуку, а матеріал часто вказується виробником на лицьовій стороні деталі. За типом розташування сальники поділяються на передні та задні, а за напрямом обертання на праве або ліве кручення.

Як вибрати оптимальні деталі

      При підборі запчастин потрібно враховувати внутрішній та зовнішній діаметр, а також висоту, але краще спочатку відштовхуватися від марки та моделі автомобіля, що допоможе точніше підібрати деталь. Хороший асортимент товарів є на авторозборці, де можна купити оригінальні деталі за доступними цінами.

     У процесі пересування та функціонування силового агрегату, сальники сильно схильні до різноманітних навантажень, що веде до зносу та розгерметизації.

     Також скоротити термін служби можуть такі причини:

  1. Відсутність своєчасної заміни масла та фільтра.
  2. Перегрівання двигуна.
  3. Природний знос.
  4. Знос колінчастого валу та вкладишів.
  5. Невідповідна до певної моделі автомобіля деталь.
  6. Неякісна установка.

     Помітити, що сальник вийшов з ладу або неефективно працює, досить просто – підвищується витрата олії, а під автомобілем утворюються течі та калюжі. В даному випадку потрібно відразу виправити неполадку, щоб вона не призвела до виходу з ладу інших деталей та систем.