Амортизатор двигуна

Газовий амортизатор двигуна

    Однією з найпоширеніших проблем, які є в будь-якому автомобілі із заводу або вже поїздив не одну тисячу кілометрів є вібраційні коливання. Вони можуть виходити від коліс, прямувати на ходову частину, а також надходити від двигуна. Для цього є спеціальні елементи, що пом'якшують та прибирають вібрації, однією з яких виділяється амортизатор двигуна.

Основні особливості амортизаторів двигуна

     Амортизатор або як його по-іншому називають демпфер коливань, виконує важливе завдання, але є новим досягненням у машинобудуванні. Раніше цей елемент використовувався в основному для тюнінгу, тому часто спостерігається у спортивних автомобілях та машинах преміум класу. Однак згодом усе перейшло і на серійне виробництво, зважаючи на відмінні характеристики та користь для правильної експлуатації транспортного засобу.

     Розбірка проблем з вібраціями, у певний період призводила до розробки коштів, спрямованих на її порятунок. Так виникали:

  1.  Колеса із гуми.
  2.  Додаткові пружини.
  3.  Амортизатори.
  4.  Сайлентблоки.

    Щоб позбавитися вібрації на двигуні, встановлювали подушки, які мали схожу дію із сайлентблоками. Куди краще виявив себе амортизатор (демпфер) двигуна.

Конструкція та необхідність встановлення

     Практично всі сучасні автомобілі середнього та дорогого сегмента вже мають такі демпфери, а на старих і тих, де їх немає, обов'язково варто їх встановити. Вібрації досягають високого рівня при перемиканні передач двигунів з високими оборотами, а також залежать від дорожнього покриття, коли трясе всі елементи автомобіля і особливо мотор.

     Конструкційно демпфер виглядає як маленький амортизатор, з схожим принципом роботи як у амортизаторних стійок. Оригінальні запчастини багатьох провідних виробників можуть містити авторозбирання, де можна купити відмінні деталі, за не завищеними цінами.

     Декількома роками раніше, демпфери виробляли під певну модель двигуна, враховуючи його особливості, характеристики і вібрації, що видаються. Зараз можна зустріти й універсальні деталі, які легко налаштовуються завдяки регулювальним гайкам.

     Необхідність установки також може бути для кожного різна – деякі водії чітко відчувають сильні вібрації навіть без тюнінгу, а іншим все одно навіть за значних поліпшень. Хоча встановлення демпфера не буде зайвим в обох випадках, покращуючи експлуатаційні характеристики.