Підвіска двигуна

Підвіска мотора

    Будь-який двигун під час роботи зазнає серйозних навантажень, особливо при розгоні або екстреному гальмуванні. Для захисту кузова, водія та пасажирів від вібраційних коливань призначається підвіска двигуна, система якої включає використання опор, які часто називають подушками.

Які бувають опори і де вони розташовані

     Система підвіски мотора може мати різну кількість опор, залежно від напрямку розташування силового агрегату. Також на це впливає рішення виробника, який піклується про безпеку, а головне – правильність функціонування. Головною метою при встановленні та розміщенні опор є надійність закріплення двигуна, з мінімальною можливістю його руху в сторони. Опорних точок може бути дві чи три, але найчастіше встановлюють чотири, п'ять чи більше.

     Опори підвіски двигуна поділяються на такі види:

  1. Гузинометалеві - розбирання конструкції має дуже простий вигляд: металеві пластини з гумовою прокладкою, іноді посилені пружинами. Якісний та поширений варіант, який може мати розбірну чи цільну структуру.
  2. Гідравлічні – дві камери, заповнені відповідною гідравлічною рідиною із встановленою між ними мембраною.

     Гідравлічні опори в свою чергу поділяються на пристрої з механічним та електронним керуванням. Обидва варіанти відрізняються зручністю та приносять лише кращі можливості при пересуванні.

Експлуатація та перевірка стану опор

     Поступове зношування або пошкодження опор, тягнуть за собою велике навантаження на мотор, що призводить до його поломок. Тому важливо стежити за їх станом, а по необхідності міняти на інші та більш надійні запчастини, які є на авторозбиранні. Купити оригінальні деталі за доступними цінами – саме про це мріє багато водіїв.

     Перевірка повинна стосуватися затягування гайок та болтів, а також очищення гумових подушок від різноманітного сміття. Нескладно перевірити стан опор, слід перемикати передачі вперед і назад, просуваючись на невелику відстань. Якщо відчуватимуться невеликі ривки трансмісії та важеля коробки передач. Найкраще допоможе огляд автомобіля знизу, де можна буде побачити тріщини та механічні пошкодження на гумових елементах. Жирні плями від витікання гідравлічної рідини також призводять до необхідності заміни опор.