Кронштейн двигуна

Кронштейн кріплення двигуна

    Надійним кріпильним елементом, за допомогою якого мотор кріпиться і встановлюється на автомобіль є кронштейн двигуна. Основне завдання даного пристрою - утримання силового агрегату в одному положенні, незалежно від вібрацій, що з'являються в процесі роботи.

Які види кронштейнів

     Раніше кронштейни виготовлялися як звичайні металеві деталі, які призначалися для прикріплення двигуна до несучої конструкції жорстким способом. Такий пристрій не виділявся ніякими іншими функціями, як міцне та надійне прикріплення, на відміну від нових гумових, які наділяли підвіску двигуна набагато більшою еластичністю.

    Розташування кронштейнів може бути різним для певних моделей автомобілів, але в більшості випадків установка відбувається у двох місцях зверху та трьох знизу. Розбирання автомобіля показує, що на схожі кронштейни може закріплювати і коробка передач, тому слід з особливою уважністю розглядати будь-де.

      У сучасних автомобілях кронштейни можна поділити на такі види:

  1. Гузинометалеві – кілька металевих пластин з гумовою прокладкою. Пристрій має хороші показники надійності за прийнятними цінами, а деякі моделі доповнюються пружинами для покращення характеристик та ефективності.
  2. Поліуретанові - схожа конструкція з гумометалевими, тільки замість прокладки з гуми встановлюється поліуретанова. Цей вид використовується найчастіше у спортивних автомобілях, тому що надає підвищення жорсткості.
  3. Гідравлічна – найновіший вид з більш досконалими функціями та конструкцією. Цей пристрій допомагає підлаштовуватися під роботу двигуна і позбавлятися будь-яких вібрацій.

Експлуатація кронштейна

    Зважаючи на те, що двигун працює постійно, то зношування кронштейна дуже велика, особливо при максимальних навантаженнях: запуск і зупинка двигуна, рушання з місця. Поломка даного елемента кріплення може призвести до дуже поганих наслідків, тому не варто затягувати ремонт, а також своєчасно проводити технічне обслуговування.

    Якщо потрібно підібрати і купити необхідні запчастини, допоможе авторозбірка. Відмінні оригінальні деталі від провідних та перевірених виробників за доступними цінами підійдуть для всіх водіїв.

     При планових оглядах можна помітити тріщини, пориви або відшарування прокладки – ці сигнали є дзвіночком, при якому слід відразу ж звертатися до сервісного центру для ремонту або заміни.