Свіча запалювання
Свічки запалювання на автомобіль
Структура будь-якого транспортного засобу має безліч механізмів, вузлів та систем, які виконують дуже важливі завдання або доповнюють одне одного. Якщо роль великих елементів і агрегатів зрозуміла для всіх, навіть не знають конструкції автомобіля, то про маленьких часто забувають. Щоправда деякі з них, як, наприклад, свічка запалювання, виконують дуже потрібні завдання, супутні правильної продуктивності.
Що являє собою свічка запалювання
Свою назву свічка отримала через зовнішню схожість із звичайною восковою, але принцип роботи дещо відрізняється. Замість постійного горіння свічка запалювання видає іскру, що розпалює паливо-повітряну суміш при запуску двигуна. Тому, якщо цього елемента не буде або свічка вийде з ладу, завести двигун буде неможливо.
Розбір конструкції дозволяє продемонструвати наявність усередині корпусу деталі наступні складові:
- Ізолятор.
- Центральний та бічний електрод.
- Контактна голівка та гайка.
- Герметик.
Також свічка запалювання оснащується ущільнювальними елементами, а сердечник центрального електрода може виготовлятися із шляхетних сталевих сплавів – це допомагає збільшити стійкість до утворення іржі, а також руйнування від хімічних та електричних процесів. Всі елементи заховані в корпус, виготовлений із металевих сплавів.
Принцип роботи полягає у підпалюванні електричним зарядом паливо-повітряної суміші, а основні види поділяються за конструкційною особливістю (дво- або багатоелектродні), а також за матеріалом виробництва.
Ознаки несправностей
Виявити неполадки або вихід із ладу свічки запалювання, можна дуже просто:
- Не запускається двигун автомобіля.
- Підвищена витрата палива при зниженні потужності.
- Погана динаміка набору швидкості.
- Двигун працює нестабільно і з перебоями, а також троїть на неодружених обертах.
Неполадки не можна допускати і запускати, тому що вони ведуть до більш серйозних проблем. Купити якісні оригінальні запчастини можна на авторозборці, яка пропонує великий асортимент вибору на різні марки та моделі автомобілів.
Зрозуміти, коли потрібно міняти свічку запалювання можна за ознаками, вказаними вище, а також безпосередньо на вигляд деталі. Якщо на електродах помітні вуглецеві забруднення, масляні відкладення, обгорання або механічні пошкодження, то швидше за все свічку потрібно поміняти і звернути увагу на стан інших систем, які, можливо, потребують обслуговування.