Стійка стабілізатора

Тяга стабілізатора

    Одним з потрібних елементів підвіски автомобіля вважається стабілізатор, який призначається для пом'якшення кренів на поворотах і перешкоджає перекиданню транспортного засобу. Стійка стабілізатора необхідна для з'єднання стабілізатора з підвіскою, обладнана шарнірами, які допомагають робити його рухомим.

Конструкційні особливості тяг стабілізаторів

      У розбиранні, стійка стабілізатора виглядає як звичайний шток зі стандартною довжиною до 20 сантиметрів, хоча деякі автомобілі оснащуються більшими комплектуючими. Обидва кінці стійок мають шарнірні з'єднання з різьбленням, яке потрібне для прикріплення стабілізатора до підвіски. Ці з'єднання захищаються пильовиками, які не допускають попадання бруду та сміття в мастило.

Стійки стабілізатора можуть бути симетричними, несиметричними, а також розділятися на праві або ліві. Всі запчастини, оригінальні, якісні та надійні можна купити на авторозбиранні, що пропонує широкий асортимент вибору за прийнятними цінами.

    Головною функцією стійки стабілізатора можна назвати створення не жорсткого з'єднання, яке забезпечує обмежену рухливість елементів підвіски. Іншими словами - при проходженні повороту, сили, що впливають на кузов і підвіску пом'якшуються, внаслідок чого на сполучені деталі виявляється мінімальне навантаження. Якби стійок не було, проходження поворотів на поганому дорожньому покритті супроводжувалося б поломками стабілізатора та інших частин підвіски, аж до перевертання автомобіля.

Можливі проблеми стояків стабілізатора

    Поганий стан дорожнього покриття, що призводить до збільшення навантажень на підвіску, часто виводить з ладу стійки, стабілізатор та інші елементи. В основному такі комплектуючі змінюються через 5-15 тисяч кілометрів, але цифра може змінюватись в залежності від особливостей експлуатації.

     Головними ознаками неполадок можна виділити такі:

  1. При пересуванні чути стукіт, особливо при проїзді перешкод та ям.
  2. Автомобіль часто відхиляється від їзди прямою траєкторією, з необхідністю постійно вирівнювати положення.
  3. Підвищені крени та розгойдування.

    Часто можуть виходити з ладу не тільки стійки стабілізатора, тому діагностика та своєчасне обслуговування має допомогти орієнтуватися в технічному стані комплектуючих. Експерти рекомендують встановлювати оригінальні запчастини – вони можуть функціонувати трохи довше за неякісні, з кращим комфортом при пересуванні.