Стабілізатор передній

Стабілізатор поперечної стійкості передній

    Стабілізатор передній – є обов'язковою частиною підвіски в сучасних автомобілях. Непомітна на вигляд деталь, виконує дуже важливе завдання - робить менше кузовний крен при подоланні поворотів, а також виступає перешкодою для перекидання транспортного засобу. Такі умови дуже важливі для керування транспортним засобом та безпеки водія з пасажирами.

Основні особливості стабілізатора

   Основним завданням стабілізатора вважається правильний розподіл навантаження пружних елементів підвіски. Проходження поворотів дає крен автомобілю, що приводить в дію стабілізатор, зі зміщенням стійок у протилежні сторони. У результаті сторона на яку кузов більше завалюється піднімається і стабілізується з протилежною опусканням.

     Розбірка показує, що структура містить запчастини простої форми, збираючись в одну, яка також не відрізняється складною будовою.

    Стабілізатор поперечної стійкості має кілька компонентів:

  1. 1. стрижень, що виготовляється з пружинної сталі – встановлює поперек автомобільного кузова та має різну форму залежно від транспортного засобу;
  2. 2. дві стійки – частина, що з'єднує зі стійкою амортизатора;
  3. 3. елементи кріплення.

Стабілізатори поперечної стійкості, види та негативні сторони

    Хороша авторозбірка завжди містить в наявності стабілізатори переднього та заднього вигляду – оригінальні та якісні, які потрібно тільки підібрати під певний вид автомобіля. Ці деталі можна купити, як більш дешевий аналог новим, які не завжди відрізняються міцністю та якістю.

     Задній стабілізатор може і не бути встановленим на деяких легкових автомобілях, але передній призначений для всіх. Також є активний стабілізатор, який змінює жорсткість, відштовхуючись від якості дорожнього покриття, враховуючи також характер руху. При повному бездоріжжі зазвичай цей елемент підвіски відключається, а жорсткість змінюється певними способами: замість стійок і гідроциліндри.

      В основному стабілізатор прикріплюється за допомогою опор на підрамник, раму або балці моста. Також поширеним варіантом вважається і кріплення до важелів підвіски. На сьогоднішній день багато підвісок можуть обійтися і без стабілізатора, тому що він має деякі недоліки:

  1. 1. обмежує вільний хід підвіски;
  2. 2. удари від дорожнього покриття передаються від колеса до колеса, тому повністю незалежною підвіска не вважається;
  3. 3. у позашляховиків слабша прохідність.