Важель (поперечний, діагональний, поздовжній)

Важіль, тяга (поперечний, діагональний, поздовжній)

     Важіль (поперечний, діагональний, поздовжній) є частиною незалежної підвіски транспортного засобу і забезпечує обмеження руху по вертикальній площині коліс. Це відбувається через утримання його на місці, обмежуючи будь-який рух убік.

Основні особливості важелів

    Розбірка показує, що важелі підвіски можна розділити за кількістю місць кріплення, а також за кутом знаходження щодо напрямку руху транспортного засобу.

     За такою властивістю їх можна розділити на:

  1. 1. поздовжні;
  2. 2. поперечні;
  3. 3. діагональні.

     Також виділяються і трикутні зі стрижневими, але дещо менше. Використання в незалежній підвісці також має на увазі запчастини з А-подібною та Н-подібною конструкцією важелів, що вважається більш сучасним та якісним у використанні.

   Якщо дивитися загалом, то конструкція важеля підвіски є цільнолитою деталлю з певним видом ребер жорсткості, які мають припливи на кінцях. Розташування ребер проводиться у поздовжньому напрямку, а вся конструкція важеля може відрізнятися залежно від марки та моделі транспортного засобу. Від цього залежить і його функціональність, варіанти закріплення та припливи.

     Авторозбірка може запропонувати автовласникам оригінальні сталеві важелі, а також легкосплавні, тому вибрати і купити деталь буде набагато легше. Звичайно ж, найкраще на даний момент важіль підвіски з алюмінію – легший та досконаліший, але для окремих моделей автомобілів вони можуть і не підійти.

Призначення та особливості використання важелів

    Так як важіль підвіски може бути поперечним, поздовжнім, діагональним, а також розташовуватися зверху або знизу, то його призначення та функціональність дещо відрізняється один від одного. На передній підвісці верхній важіль відповідає за утримання кермового кулака, щоб колеса не падали вбік при їзді. Нижній багато в чому допомагає верхньому, контролюючи також і частину стійки МакФерсон, обмежуючи її розгойдування під час руху. Завдяки поздовжнім важелям створюється багатоважільна підвіска з великим набором відповідальних завдань.

      Важель підвіски вважається довговічною деталлю, яка не вимагає особливого догляду, тим більше якщо матеріал виготовлення сталь. З основних проблем, що ведуть до заміни, можна виділити лише: механічні пошкодження та корозійний вплив. Поява іржі на легкосплавні запчастини не впливає, але під час ремонту підвести їх у більшості випадків потрібно міняти повністю.