Важіль підвіски

Важелі підвіски автомобіля

    Щоб забезпечити обмежене пересування колеса і не дати йому відкочуватися в сторони, необхідний важіль підвіски. Ця деталь є частиною незалежної підвіски, яка потрібна для закріплення коліс до кузова транспортного засобу.

Основні види та конструкційні особливості важелів

Залежно від конструкційних особливостей підвіски, важіль може розділятися за кількістю кріпильних точок або залежно від кута до напрямку руху авто: поздовжні та поперечні. У наш час найпоширенішим варіантом вважаються А-подібні та Н-подібні важелі, які відрізняються добрими технічними характеристиками.

     При розбиранні конструкційних особливостей, можна помітити, що важіль є цільнолитим елементом, виготовленим з легкосплавного металу і має ребра жорсткості на кінцях. Один кінець оснащується сайлентблоком, впресованим у приплив циліндричної форми, а на другому розташовується приплив кільцеподібної форми для встановлення кульової опори.

     Конструкційні особливості можуть змінюватися в залежності від марки та моделі автомобіля, а також від інженерних ідей.

Для чого призначається важіль підвіски

     Основне завдання важеля підвіски залежить від встановленого місця, тому деталь поділяється на такі види:

  1. Поперечний – з'єднує шасі та підвіску і може займатися регулюванням положення радіальної відстані зовнішнього та внутрішнього країв.
  2. Поздовжній – застосовується в задній підвісці багатоважільного типу, виконуючи важливу місію, утримуючи задні стійки в нерухомому положенні при різних навантаженнях.
  3. Верхній та нижній – перший утримує частину рульового кулака, захищаючи від завалювання колеса набік, а другий допомагає в цьому процесі та контролює стійки від розгойдування.

Типові неполадки підвіски

      Загалом, важіль підвіски не відноситься до крихких деталей і є дуже надійним і невибагливим у догляді. Правда навантаження, яким піддається даний елемент, сильно зношують його, внаслідок чого потрібний ремонт чи заміна. Купити відмінні оригінальні запчастини за доступною вартістю можна на авторозборці, де є тільки якісні та витривалі деталі.

     Коли проводиться ремонт, замінювати потрібно кульову опору і сайлентблок, а важіль легко піддається ремонту, причому неодноразово. Важливо вчасно стежити за станом запчастин і проводити техогляди, щоб у певний момент не зіткнутися із серйозною проблемою і набагато дорожчим ремонтом.