Головний циліндр зчеплення

Головний циліндр включення зчеплення

     Комфортне, правильне і технологічно невтомне керування трансмісією досягається багатьма системами і механізмами, одним з яких виділяється головний циліндр зчеплення. Цей пристрій сприяє гідравлічному приводу, що є його вузлом.

Система та конструкція циліндра зчеплення

     Головний циліндр зчеплення виділяється з інших складових, граючи одну з найважливіших ролей в оптимальній роботі трансмісії. Коли цей пристрій виходить з ладу, керування автомобілем стає дуже складним, а іноді й зовсім неможливим.

     Розбірка конструкції головного циліндра демонструє схожу структуру практично у всіх автомобілях, за винятком деяких суперкарів та електрокарів. Розташовуватись пристрій може на корпусі циліндра, а бачок зазвичай знаходиться разом з головним циліндром або виноситься на окреме місце.

     Також система буває:

  1. 1. Однопоршнева – зусилля, яке створюється від натискання педалі зчеплення, передається робочій рідині.
  2. 2. Двопоршнева – штовхач зв'язується не з одним поршнем, а впливає на проміжний, який передає зусилля на основну та безпосередньо на робочу рідину.

    За конструктивними особливостями також є цільнолиті пристрої, виготовлені в одному корпусі з гальмівними циліндрами. Самі по собі циліндри розташовуються зазвичай вертикально, горизонтально або під певним кутом.

Технічні характеристики та можливі поломки

    Основні технічні характеристики головного циліндра вказуються виробниками для кожної моделі автомобіля, незважаючи на його схожу конструкцію. На такі параметри можуть вплинути: сторона керма, наявність бачка, варіант підключення та розташування, а також інші конструктивні елементи. Матеріал корпусу в більшості випадків алюміній, але може бути чавунний, сталевий або полімерний.

    Така інформація дуже позитивно впливає на підбір заміни пристрою, що вийшов з ладу, який представлений у хорошому асортименті, такого місця як авторозбірка. Купити запчастини за доступними цінами можна саме тут, не переплачуючи за марку, красиву коробку та інше.

     Несправності головного циліндра часто виникають через просту конструкцію, тому що незважаючи на якісне виконання, згодом пристрій може зношуватися, під впливом постійних навантажень, особливо в місті.

     Насамперед з ладу виходять деталі з гуми, після них може луснути внутрішня пружина. Не варто забувати і про гідравлічну рідину, своєчасно перевіряючи стан пристрою.