Диск зчеплення

Диск зчеплення в автомобілі

     Диск зчеплення - це пристрій, основними призначеннями якого є від'єднання на певний час силового агрегату від трансмісії, а також переведення обертання силового агрегату до зазначеного механізму. Завдяки зчепленню сам процес поїздки стає плавним, спокійно перемикаються передачі, транспортний засіб вдало пересувається.

Призначення диска зчеплення

    У момент зупинки автомобіля або при переході на іншу передачу важливо, щоб трансмісія відокремилася від силового агрегату. Щоб перемикання пройшло успішно, зубці мають зайти у відповідні шестерні. Це забезпечує диск зчеплення. Навіть ще однією його нагородою є плавність у наборі швидкості. Пасажири та водії не будуть потривожені коливаннями та ривками автомобіля.

   Виділяють кілька різних систем, але в їх основі розташовується диск зчеплення. Декілька цих систем з'єднуються між собою за допомогою спеціально призначених пружин. Але як відбувається так, що зчеплення забезпечує плавність рухів? Принцип простий: провідний диск з'єднаний з силовим агрегатом, коли він обертається, проходить процес прослизання.

     Диск зчеплення складається з:

  1. диска з пружинними пластинами;
  2. 2 накладки. Вони порізно з'єднуються з диском за допомогою клею та заклепок.

    Коли зчеплення не задіяне, то накладки розходяться, а коли воно включається - накладки стискаються. Такий принцип роботи призводить до плавності пересування транспортного засобу.

Проблеми з дисками зчеплення

     Найбільш поширеною несправністю, пов'язаною з диском зчеплення, є пробуксовка. Ще цей момент зветься неповного включення. Як це відбувається? Два диски прослизають відносно один одного, коли педаль не натиснута. Якщо це відбувається, то температурний режим функціонування системи різко змінюється. Тому диски можуть деформуватися, покриватися тріщинами, а накладки обгорають, надаючи неприємного запаху.

     Несправність диска зчеплення проявляється на високих передачах. Тому що двигун починає швидко обертатися, а швидкість транспортного засобу залишиться незмінною.

     Кожен водій, власник машини будь-якої марки та моделі, знайде оригінальний і заводський товар, що підходить чисто до його транспортного засобу. Ми продаємо автомобільні деталі із Німеччини. Вони б/в, але мають стан нового. Це завдяки якісній роботі майстрів. Оскільки вони перевіряють кожен елемент, його зовнішній вигляд, функціонування та роблять його бездоганним.