Куліса КПП
Куліса перемикання КПП
Багато автовласників часто не замислюються про конструкційні особливості різноманітних механізмів, які іноді виходять з ладу або ламаються. Часта помилкова думка, що куліса КПП – це важіль перемикання передач, хоча це не зовсім правильно, тому що цей механізм призначений для з'єднання штока та важеля. Тобто куліса є сполучною ланкою в роботі коробки.
Принцип функціонування куліси КПП
Куліса коробки перемикання передач – це неформальна назва, яка досить впевнено прижилася серед автолюбителів. Експерти називають пристрій - тягою приводу, яка необхідна для управління КПП. У будь-якому випадку, водій не бачить кулісу, а для ремонту чи регулювання потрібне розбирання.
Само собою, пристрій представляє міцний і міцний елемент, але складові деталі знижують надійність при постійній експлуатації. Розташовується куліса зазвичай між коробкою передач і важелем перемикання, тому при необхідності ремонту розбирається система зазвичай із салону.
Пристрій даного механізму складається з основних комплектуючих:
- Сальник та його фіксатор.
- Вилка з пальцем.
- Тяга передач та важіль.
Додатково можна виділити корпус, у якому розташовуються всі складові, а також пружина з тросиком.
Які поломки лаштунків можуть виникнути
При відсутності люфтів перемикання відбувається плавно і м'яко, а при виході з ладу куліси з'являються характерні клацання, стукіт, хрускіт, разом з важким ходом важеля. Також може включатись не та передача, яку вибирає водій.
В окремих випадках люфти можуть бути присутніми в невеликому розмірі, тому що природне зношування допускається для будь-якої коробки передач. З ними можна їздити, але краще не запускати, адже варто забути про маленьке розхитування і дрібні неполадки, як за ними будуть серйозніші поломки.
Авторозбірка допоможе знайти якісні та оригінальні запчастини, які можна купити за нормальними цінами, а експлуатаційний термін буде довгим, враховуючи правильність використання механізму.
Але перед тим, як купувати деталі на заміну, варто спробувати спочатку відрегулювати кулісу, і перевірити заодно працездатність і наявність неполадок складових. Стандартної інструкції регулювання немає, тому що конструкційні особливості в різних автомобілях дещо відрізняються, отже, і ремонт може бути різним.